podmínky

Podmínky rezervace a zapůjčení šatů

Doporučení pro VÝBĚR a REZERVACI šatů/oděvů.

 1. Na výběr šatů v našem salonu  doporučuji  se předem telefonicky objednat. V případě, že nás navštívíte individuálně je možné, že budete muset počkat až obsloužíme klientku před Vámi.
 2. Na zkoušku si s sebou vezměte lodičky s +/- stejně vysokým podpatkem, na kterém vydržíte chodit celý den/ večer či jeho většinu.
 3. Doplňky k šatům doporučujeme vybírat hned když máte šaty na sobě nebo na první krejčovské zkoušce (poslední zkouška před termínem svatby). Pokud je vyberete mezi těmito termíny, šaty Vám pouze přineseme ukázat.
 4. Pokud víte, že na výběr šatů potřebujete více časů, prosíme o informování při objednání termínu zkoušky.
 5. Čas objednané zkoušky může být z provozních důvodů posunut.
 6. Při podepisování rezervační smlouvy na vybraný model šatů platíte zálohu v rozmezí 1000 – 3500,– Kč dle modelu. Tato záloha je do 3 pracovních dnů vratná ve výši 85% a po 3 pracovních dnech je již nevratná.
 7. Při změně termínu vypůjčení šatů Vám zálohu přesuneme na nový termín, ale jelikož nemusejí být Vámi vybrané šaty na nový termín volné, zálohu přesuneme i na jiný model.
 8. Model šatů můžete vyměnit bez poplatku za jiný model do jednoho měsíce od podepsání rezervační smlouvy s výjimkou těhotenství.
 9. Zálohy na oděvy je možné uhradit v hotovosti či platební kartou.

Všeobecné podmínky pro REZERVACI či ZAPŮJČENÍ oděvů.

 1. Zákazník nesmí ponechat zapůjčené oděvy/věci k užívání jiné osobě.
 2. Oděvy půjčujeme čisté, vyžehlené a dle potřeby upravené na míru. Při zapůjčení modelu je třeba si uvědomit, že jde o zapůjčení/pronájem, nikoliv zakoupení/prodej nového zboží a podle toho s oděvy zacházet.
 3. Oděvy jsou zapůjčeny/pronajaty za smluvní cenu od čtvrtku či pátku (dle dohody) do pondělka do 12-ti hodin – tj. jeden víkend pokud není uvedeno jinak.
 4. Šaty, které vyžadují krejčovské úpravy jsou upravovány až v týdnu před zapůjčením, ne dříve. Proto je nutné se telefonicky 14 dní před svatbou domluvit na termínu krejčovské zkoušky.
 5. Na krejčovskou zkoušku si prosím s sebou vezměte obuv (ve které opravu vydržíte chodit po celou dobu co budete mít šaty na sobě – velmi důležité) a dle potřeby prádlo. Pokud máte nějaká specifická přání k vámi vybranému modelu např. odstranění květů, mašle, vytvoření nadýchané sukně atd., prosíme Vás o včasné upozornění. Většinou se tyto požadavky / úpravy zapisuji hned do rezervační smlouvy.
 6. V případě, že se na šatech dělají větší úpravy je nutné, aby proběhla ještě druhá kr. zkouška po úpravách, aby vše sedělo jak má.
  Na nedostatky, které nebyly předmětem krejčovských zkoušek, nebude brán zřetel , nevztahuje se tedy na ně reklamace.
 7. Pokud nejsou na šatech zapotřebí žádné úpravy, stačí provést pouze jednu kr. zkoušku a následně šaty vyzvednout dle předem dohodnutého termínu.
 8. Jestliže se sama v průběhu 14 dní neobjednáte na  kr. zkoušku šatů i přes to , že jsou na šatech nutné úpravy a boudou se muset udělat na počkání, bude Vám účtován poplatek 500,– Kč.
 9. V ceně částky za zapůjčení / pronájem se přihlíží k běžnému ušpinění, prachu na vlečce či zašpinění make-upem na korzetu. Za šaty mechanicky poškozené či znečištěné natolik (žluté, hnědé až černé či zelené skvrny od trávy nebo mastnoty či červeného vína) se vratná záloha na poškození nevrací. UPOZORNĚNÍ NA ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ BUBLIFUKŮ – Zanechává skvrny (šedé až hnědé), které za sucha nejsou vidět a na šatech se objeví až po namočení do čistících prostředků. Bohužel není možné je ničím odstranit. V tomto případě znehodnocení šatů zákazník doplatí plnou prodejní cenu šatů, jelikož jsou šaty nadále nepoužitelné. O této skutečnosti bude zákazník informován během dvou pracovních dnů po vrácení oděvů. V případě odmítnutí uhrazení plné prodejní hodnoty oděvů bude spor řešen právní cestou. Znehodnocené oděvy Vám budou ponechány.
 10. Poškození šatů (roztržení, propálení, otrhání krajů atd.) není zahrnuto v ceně zapůjčení / pronájmu. Kauce je v tomto případě také nevratná. Pokud není poškození tak rozsáhlé a je možné šaty opravit, výši náhrady / opravu za toto poškození určuje dle jeho rozsahu svatební salon. Případný potřebný materiál na opravu šatů hradí zákazník, jakož to i práci švadleny 400,– Kč / hodinu. Tyto náklady budou strženy z vratné kauce na poškození, pokud je však jejich výše vyšší než je vratná kauce, zákazník je tento rozdíl povinen douhradit.
 11. Při ztrátě oděvu je zákazník povinen zaplatit maloobchodní cenu nových šatů poníženou o již zaplacené půjčovné a zároveň ohlásit tuto skutečnost firmě bez zbytečného odkladu a přivolat policii.
 12. Zapůjčené věci si zákazník vyzvedne osobně a osobně je i vrátí. Salon nebude spory o závadách na oděvech řešit s jinou osobou než je uvedena na výpůjční smlouvě.
 13. Zákazník nesmí sám zapůjčené oděvy čistit a provádět na nich jakékoliv úpravy.
 14. Za ztrátu ramínka se z vratné kauce ztrhne poplatek ve výši 200,- Kč, v případě vaku se účtuje 500,- Kč.
 15. Za nedodržení termínu vrácení šatů se účtuje 2.000,- Kč/den.
 16. Zákazník si zkontroluje stav oděvu před jejich uhrazením / vyzvednutím na pozdější reklamace se nebude brát zřetel.
 17. Doplatek za zapůjčení oděvů je možné uhradit hotově nebo platební kartou.